Teisingas įprotis


Oranžinis maistas – mūsų grožiui

paskelbta 2015-11-20
Oranžinis maistas – mūsų grožiui

Žalia, raudona, mėlyna, geltona ar oranžinė – kiekviena spalva dažniausiai nurodo, kokių mineralinių medžiagų ar vitaminų turi vienas ar kitas vaisius bei daržovė, ir kuo tai naudinga mums. Ryškios saulės ir vasaros atostogų dvelksmu atsiduodantys vaisiai visuomet asocijuojasi su pietų Europos žavesiu. Tikriausiai būtent dėl to oranžinės spalvos vaisiai bei daržovės turi medžiagų padedančių išlaikyti mūsų grožį.

Taip yra todėl, nes šiems vaisiams bei daržovėms jų saulėtą oranžinę spalvą suteikia beta karotinas, kurio reikia mūsų plaukams, odos skaistumui bei nagų tvirtumui.

Moliūgai. Dėl juose esančių medžiagų gali pagerinti odos ir akių būklę. Moliūgai nėra vien tik daržovė, skirta skaptavimui ir derliaus šventėms. Šviežius moliūgus galite troškinti, pakepinti orkaitėje – tuomet jie suminkštės, dėti į pyragus. O svarbiausia, kad moliūgus galite išlaikyti sveikus ir gerus net iki kito sezono.

Abrikosai. Šie vaisiai gali būti puikus užkandis vaikams, skubant į darbą ar tiesiog užsinorėjus valgyti. Šviežių europietiškų abrikosų sezonas prasideda maždaug gegužę ir baigiasi liepos mėnesį. Tuomet galime mėgautis maistingais, Europoje užaugintais gardžiaisiais ir maistingaisiais kaulavaisiais. Juose gausu medžiagų, kurios pagražins jūsų odą, o kauliukuose esantys aliejai ne be reikalo dėdami į kosmetikos produktus.

Morkos. Ši daržovė yra ne tik naudinga, dėl joje esančių medžiagų, bet ir labai nekaloringa. Dažniausiai įsivaizduojame, kad būtent morkos geriausiai atspindi oranžinę. Vaikai dėl to kartais net pačią spalvą vadina „morkine“.

Šviežios morkos yra ne tik puikus, sotus bei maistingas užkandis, bet puikiai tinka į salotas, gaminant šviežius kokteilius, košytes. Trintų morkų tyrelė su medumi gali tapti puikia alternatyva maitinančiai veido kaukei.

Mangai. Ar žinojote, kad šis vaisius yra vienas plačiausiai vartojamų pasaulyje? O svarbiausia, kad jų galime užsiauginti ir Europoje, ypač pietų. Manguose gausu įvairiausių mineralų ir vitaminų, naudingų mūsų grožiui.

Gaminkite iš jų veido kaukes, valgykite šviežius, jei labai gerai išnokęs, pabarstykite žiupsnelį druskos. Mangai puikiai tiks į šviežių vaisių kokteilius ar mėsos troškinius.

Apelsinai. Šiuose skaisčiai oranžiniuose vaisiuose gausu ne tik vitamino C, bet ir organizmui naudingos ląstelienos. O valgyti juos tikrai paprasta – galima mėgautis tiesiog šviežiu vaisiumi, pjaustyti jį ir dėti į salotas, gaminti desertus, kepti pyragus ar spausti šviežių vaisių sultis. Apelsinai puikiai tinka prie paukštienos ar su rozmarinu.

 

Oranžiniai vaisiai bei daržovės Lietuvoje

Nepamirškite per dieną į savo racioną įtraukti keletą porcijų vaisių ir daržovių iš šių, turinčių oranžinę spalvą:

Apelsinai, morkos, mandarinai, moliūgai, nektarinai, oranžinės paprikos, greipfrutai, abrikosai, mangai ir kt.

 

Papildomas informacijos šaltinis: knygos K. Oberbeil „Vitaminų jėga“, T. Reinhard „Vertingiausi maisto produktai“.


+3 panašūs straipsniai

+5 meniu