Teisingas įprotis


Norite skaisčios ir švytinčios odos – valgykite daugiau vaisių

paskelbta 2015-08-05
Norite skaisčios ir švytinčios odos – valgykite daugiau vaisių

Tikriausiai esate ne kartą girdėję, kad norint turėti skaisčią ir sveikai atrodančią odą, reikia sveikai ir taisyklingai maitintis, mankštintis suvartoti daug skysčių. Tačiau ne visiems ir tikrai ne visuomet pavyksta atrasti tam laiko. Turime jums sprendimą – štai keletas vaisių ir daržovių, dėl kuriuose esančių maistingų medžiagų jūsų oda įgaus sveiką spalvą ir žvilgesį.

Valgymo įpročių koregavimo centro „valgymas.lt“ gydytoja dietologė Lina Viniarskaitė padėjo apžvelgti įvairiuose vaisiuose bei daržovėse esančias medžiagas, kurios gali padėti jums atjauninti, pašviesinti ir padaryti jūsų odą skaistesnę.

Citrusai, ananasai ir kiviai. Visi šie egzotiški vaisia, kurių sulaukiame iš šilčiausių pietų Europos valstybių, savyje turi ir daug vitamino C, kuris yra puikus antioksidantas. Būtent dėl jo ir kitų medžiagų, kurių galime rasti šiuose vaisiuose, jūsų oda paspartins baltymo kolageno, reikalingo odos elastingumui ir tvirtumui, gamybą.

Brokoliai. Nors daugelis mūsų baidosi šių žalių daržovių, tačiau jose galime rasti nemažai antioksidantų, vitaminų C ir E. Pastarasis padeda apsaugoti odą nuo kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių, tad kaitrią vasaros dieną dubenėlis brokolių salotų padės odai neprarasti spindesio.

Morkos. Nuo vaikystės tėvai visiems kartoja, kad reikia valgyti morkas, kad gerai matytume, tačiau morkose randamas betakarotenas, kurį mūsų organizmas susintetina į vitaminą A, padeda išlaikyti odos drėgmę ir apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių žalos. Keletas morkų per dieną ir šiltuoju metų laiku jūsų oda gali atrodyti dar sveikesnė, skaistesnė ir gražesnė nei iki tol.

Moliūgai ir jų sėklos. Juose gausu cinko, kuris yra tarsi geriausias mūsų odos draugas – padeda odos ląstelėms atsinaujinti ir išlikti jaunatviškai.

Obuolys. Šis vaisius tikriausiai yra pats magiškiausias. Ne veltui pasakojama, kad graikų herojus Paris gražiausia išrinktai deivei atidavė obuolį. Obuolys padės ne tik ryte, nes suteiks daugiau energijos ir žvalumo nei kavos puodelis, bet dėl jame randamų medžiagų jūsų oda gali ilgiau išlikti jaunesnė, sveikesnė ir skaistesnė. Vos vienas obuolys kasryt per kelias savaites tikrai padės pasiekti norimą rezultatą.

Burokėlis. Ši daržovė, kepta, virta ar žalia, jūsų odai tikrai perduos jos pačios raudonį. Burokėliuose esančios medžiagos ir antioksidantai padės sulėtinti raukšlių formavimąsi ir suteiks odai papildomo skaistumo.

Špinatai. Šiuose žaliuose lapeliuose slypi nepaprasta galia. Neveltui iš vaikystės prisimenama animacinį serialą apie jūreivį Popajų, kuriam špinatų skardinė suteikdavo išskirtinę jėgą. Špinatuose slypinti ypatingų antioksidantų rūšis padės atsikratyti odos ląstelėse susikaupusių toksinų, todėl, vartojant ir pakankamai skysčių, oda taps šviesesnė, skaistesnė ir daug sveikesnė.

Gausybė daržovių bei vaisių

 

Į Lietuvą iš visos Europos Sąjungos ištisus metus atkeliauja įvairiausi mūsų odai naudingi vaisiai bei daržovės. Daugiausiai produktų atvežama iš Ispanijos, Italijos, Graikijos, Vengrijos, Prancūzijos, Belgijos ir Olandijos.

 

Europos Sąjungos įstatymais griežtai reglamentuojama, kad vaisiai ir daržovės būtų auginami, saugojami, gabenami ir parduodami itin kokybiški ir saugūs. Europos Komisija nuolat konsultuojasi su mokslininkais, dirbančiais Europos maisto saugos tarnyboje ir pagal jų rekomendacijos koreguoja reikalavimus augintojams, tiekėjams ir pardavėjams, tad nepamirškite per dieną į savo racioną įtraukti keletą porcijų vaisių ir daržovių.

 

Papildomas informacijos šaltinis: knygos K. Oberbeil „Vitaminų jėga“, T. Reinhard „Vertingiausi maisto produktai“.

„Shuterstock“ nuotr.


+3 panašūs straipsniai

+5 meniu