Teisingas įprotis


Manai, kad vaisius ir daržoves valgo tik vegetarai? Netiesa!

paskelbta 2014-09-19
Manai, kad vaisius ir daržoves valgo tik vegetarai? Netiesa!

Mitas, kad vaisius ir daržoves valgo tik vegetarai, veganai arba žaliavalgiai. Iš tiesų penkias porcijas vaisių ir daržovių per dieną turi suvalgyti kiekvienas. Tik taip organizmas bus aprūpintas reikalingais vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis, o jūs jausitės žvalesni, linksmesni ir energingesni.

Geriausia mitybos rekomendacija – įvairovė, todėl laikydamiesi „penkių per dieną“ formulės neturite atsisakyti kitų mėgiamų produktų. Visai nesvarbu, esi žaliavalgis ar ne, penkias porcijas per dieną gauti yra privalu ir… paprasta.

Norint įtraukti daugiau vaisių ir daržovių į savo mitybą, tikrai neverta atsisakyti mėgstamo mėsainio ar popietinio gabalėlio šokolado. Tiesiog jei gaminate mėsos kepsnį, nepamirškite šalia daržovių salotų, jei vakarojate su draugais, – pasiruoškite užtepėlės prie traškučių, jei bėgate į treniruotę, – tiesiog suvalgykite obuolį.

Vaisių ir daržovių įvairovė yra stulbinanti – net ir gūdžią žiemą galima nusipirkti šviežių, šaldytų ar džiovintų produktų.

Galimybė įsigyti Europos Sąjungos šalyse užaugintų vaisių ir daržovių mums praplečia ne tik metų laikus (juk šviežius pomidorus galime valgyti kiaurus metus), bet ir geografiją, – Lietuvoje galime ragauti įvairų citrusinių vaisių ir kitų vaisių ir daržovių, kurioms mūsų šalyje užaugti per šalta. Įvairūs vaisiai ir daržovės taip pat reiškia ir įvairesnius vitaminus bei mineralus, tad skanaus!


+3 panašūs straipsniai

+5 meniu