Teisingas įprotis


Maistas pagal spalvas – balta

paskelbta 2015-11-18
Maistas pagal spalvas – balta

Gamta daug dalykų išreiškia būtent spalvomis. Todėl tam tikros mineralinės medžiagos ar vitaminai šviežiems vaisiams bei daržovėms suteikia tam tikrą specifinę spalvą. Galbūt atrodo keista, bet mokslininkai išskiria ir baltos spalvos augalus, kurių, beje, galime laisvai gauti ir Europoje.

 

Kas yra balti vaisiai ir daržovės?

Nors šiai grupei priskiriami vaisiai bei daržovės neturi ryškios spalvos ir galėtų atrodyti, jog todėl savyje neturi ir jokių naudingų medžiagų, tačiau būtent tokiuose šviesiuose augaluose gali būti daugybė vitaminų ir kitų veikliųjų medžiagų, naudingų žmogaus organizmui.

Baltais vadinami tokie vaisiai ir daržovės, kurių neapdirbtas minkštimas yra šviesus, tad tarp jų atsiduria bananai, kriaušės, ropės, taip pat žiediniai kopūstai bei švieži svogūnai ir česnakai.

Naudinga ir žiemą, ir vasarą

Baltieji vaisiai ir daržovės savyje gali turėti medžiagų, kurios gerina organizmo imuninės sistemos veiklą. Ne be reikalo liaudies medicinoje česnakus ir imbierą naudoja gydant peršalimą ar slogą.

Anot Sveikatos ministerijos dar viena teigiama savybė, kurią savyje turi šviežios baltos daržovės bei vaisiai – jie mažina kraujo spaudimą. Nenuostabu, kodėl sportuojantiems dažnai rekomenduojama sukrimsti šviežią bananą, o norintiems sulieknėti rekomenduojama skanauti salierus.

Baltosios daržovės bei vaisiai

Nepamirškite per dieną į savo racioną įtraukti keletą porcijų vaisių ir daržovių iš šių, turinčių baltą spalvą:

bananai, kriaušės, salierai, žiediniai kopūstai, česnakas, imbieras, topinambai, svogūnas, balti persikai, balti nektarinai ir kt.

 

Papildomas informacijos šaltinis: knygos K. Oberbeil „Vitaminų jėga“, T. Reinhard „Vertingiausi maisto produktai“.


+3 panašūs straipsniai

+5 meniu