Teisingas įprotis


Kuo ypatingi žalios spalvos vaisiai ir daržovės?

paskelbta 2015-11-03
Kuo ypatingi žalios spalvos vaisiai ir daržovės?

Retas žmogus prieštarautų, kad estetinis maisto pateikimas yra labai svarbus ir neabejotinai daro didesnį ar mažesnį poveikį renkantis patiekalą arba atskirą maisto produktą. Tačiau ar susimąstome, kad vaisių ir daržovių spalva taip pat gali daryti poveikį ne tik jų skoniui, bet ir mūsų apetitui? Dar daugiau – skirtingos  spalvos vaisiai ir daržovės pasižymi ir ypatingomis maistinėmis savybėmis.

Žalios spalvos vaisiai ir daržovės visiems pažįstami puikiai, jų gausu bet kurioje maisto prekių parduotuvėje – tai yra brokoliai, briuselio ir kiti kopūstai, salotos, špinatai, šparagai, agurkai, agrastai, žaliosios paprikos, žirneliai ir žaliosios vynuogės. Beje, kiviai ir avokadai taip pat priskiriami prie žalios spalvos vaisių, nors kartais ir būna labiau gelsvi, nei žali.

Žalią spalvą šiems vaisiams ir daržovėms suteikia tas pats pigmentas, kuris nudažo medžių lapus ar žolę. Tai – chlorofilas.

Žalia – ir nervams, ir virškinimui

Valgymo įpročių koregavimo centro valgymas.lt gydytojos dietologės Linos Viniarskaitės teigimu, yra įrodyta, kad žalia spalva raminamai veikia nervų sistemą.

„Žalios spalvos vaisiuose ir daržovėse gausu vertingų maistinių medžiagų – skaidulų, antioksidantų, vitaminų ir mineralų – kalcio, vitaminų C ir K, folio rūgšties, karotenų ir omega–3 riebalų rūgščių. Šios spalvos vaisius ir daržoves labai naudinga įtraukti į savo racioną – jose esančios savybės padeda mažinti kraujospūdį ir blogojo cholesterolio kiekį bei daromą žalą organizmui, normalizuoja virškinimą, stiprina imuninę sistemą, gerina regėjimą ir mažina žalingą laisvųjų radikalų poveikį“, – pasakojo gydytoja dietologė.

Kokteiliai – greita ir paprasta

Jeigu sukate galvą, kaip pasidaryti žalios spalvos patiekalą iš šviežių vaisių ir daržovių, tiesiog sutrinkite kokteilį – bus ir greita, ir maistinga. Siūlome keletą receptų, kuriuos tikrai verta išbandyti.

Obuolių ir avokado kokteilis:

2 dideli žali obuoliai

3 kiviai

2 puodeliai šviežių špinatų

1 puodelis vandens

Špinatų kokteilis:

3 puodeliai špinatų

3 puodeliai braškių

1 bananas

2 puodeliai vandens

Kivių ir bananų kokteilis:

3 kiviai

2 bananai

2 nektarinai

3 puodeliai špinatų

1 puodelis vandens


+3 panašūs straipsniai

+5 meniu