Teisingas įprotis


Kalėdos pagal virtuvės šefą Martyną Žymantą

paskelbta 2016-12-23
Kalėdos pagal virtuvės šefą Martyną Žymantą

Artėjant Kalėdų įkarščiui vis dažniau sukame galvas kaip nustebinti savo artimuosius išskirtiniais patiekalais, tačiau taip pat nepamirštame ir įprastų mūsų stalui tradicinių patiekalų. Tai mums patvirtina ir „Paralelė 39“ restorano-braserijos virtuvės šefas Martynas Žymantas, kuris sako, jog lietuviai turi nepakeičiamų įpročių, prie kurių yra pripratę.

Lietuviai jau keičia tradicinius patiekalus

Prisiminus dar prieš dešimt-dvidešimt metų buvusias Kalėdas, ant stalo garuodavo ne tik antis ar višta, bet ir keptos, virtos daržovės. Šaltųjų patiekalų neįsivaizdavome be „naminių“ salotų pagardintu ne vienu šaukštu majonezo. Tačiau pastaruoju metu jaučiamas sveikesnių, lengvesnių kalėdinių patiekalų poreikis.

Šefas Martynas Žymantas rekomenduoja kalėdiniam garnyrui naudoti daugiau šakninių daržovių, ropių ar burokėlių. Prie kalėdinės anties rinktis ne bulves ar bulvių piurė, o lęšius, ropes, porus ar grūdinės kilmės produktus. Tai ne tik skanu ir sveika, bet ir puikiai dera šalia pagrindinio Kalėdų patiekalo. Pašnekovas siūlo ir tradicinį variantą šalia anties – tai obuoliai, kurių Lietuvoje galima ištisus metus.

Šefas džiaugiasi, kad lietuviai jau tapo išradingi ir tradicinėmis tapusias „namines“ salotas su majonezu keičia lengvesnėmis salotomis, plėšytų lapų salotomis su aliejaus padažu ar žolelių užpilu.


+3 panašūs straipsniai

+5 meniu