Teisingas įprotis


Kaip ruošiant maistą išsaugoti kuo daugiau naudingųjų medžiagų?

paskelbta 2014-09-19
Kaip ruošiant maistą išsaugoti kuo daugiau naudingųjų medžiagų?

Vaisiai ir daržovės yra svarbi žmogaus mitybos raciono dalis. Juose yra begalės mūsų organizmui naudingų medžiagų – vitaminų, mineralų, tačiau ruošdami šiuos produktus neteisingai, galime daugelio iš jų netekti. Kokius pagrindines vaisių ir daržovių paruošimo taisykles reiktų žinoti?

  • Daržovės ir vaisiai turėtų būti verdami iškart po to, kai jau yra paruošti – nepalikite jų tiesiog mirkti vandenyje, nes pradės nykti jame tirpstantys vitaminai.
  • Kuo didesnėmis dalimis supjaustysite daržoves ar vaisius, tuo daugiau vitaminų išsaugosite, tačiau tai, be abejo, pailgins virimo procesą.
  • Greičiausiai net nesusimąstėte apie tai, tačiau vien valant, skutant, lupant daržoves ir vaisius netenkama nemažai vitamino C. Todėl įvairias lapines daržoves, tokias kaip salotos, svogūnų lapai ir panašiai, rekomenduojama plėšyti rankomis arba pjaustyti keramikiniais peiliais – tokiu būdu išvengsite ir jų kraštelių parudavimo.
  • Verta visuomet prisiminti, jog kuo trumpesnis daržovės kelias iš daržo ar parduotuvės iki jūsų stalo, tuo daugiau naudingųjų medžiagų ji išsaugo.
  • Nepamirškite, jog vitaminai ir mineralai daugumoje daržovių slepiasi po luobele, tad galite jų netekti ją lupdami per storai.
  • Verta žinoti, kad ES užaugintai produkcijai keliami griežti reikalavimai, todėl valgydami ES šalyse augintus vaisius ir daržoves ne tik gausite vitaminų, bet ir maitinsitės sveikai ir saugiai. 

+3 panašūs straipsniai

+5 meniu