Teisingas įprotis


Kaip meistriškai iškepti daržoves kepsninėje

paskelbta 2016-06-30
Kaip meistriškai iškepti daržoves kepsninėje

Vasara yra tas metas, kai visi, galvodami apie dailesnes kūno linijas, stengiamės valgyti lengviau ir sveikiau. Tobula būtų, jei tokį teisingą įprotį išlaikytume visus metus, tačiau, jei norime valgyti sveikai tik šiltaisiais metų mėnesiais, nes vėliau bijome, kad sniegynuose užpuls meška, o mes būsime nusilpę nuo nepakankamai riebaus maisto, tuomet paeksperimentuokime su daržovėmis.

Kiekvienas vos atšilus orams mėgstame nuvalyti nuo kepsninės voratinklius ir atidaryti vasarą čirškančios mėsos kvapu. Tačiau mėsa galima lengvai pakeisti ir sveikomis šviežiomis daržovėmis. O juk jose ir daugiau vitaminų bei naudingų medžiagų, kurių tikrai reikia, norint iškęsti vasarišką tvankumą.

O karštuoju sezonu pasirinkti, ką dėti ant kepsninės, tikrai yra iš ko. Iš visos Europos Sąjungos gauname begales sveikų šviežių daržovių. Į pirkinių krepšelį, kol pačių lysvėse dar neužderėjo gėrybės, galime negalvodami mesti paprikas, baklažanus, cukinijas, pomidorus, morkas ar netgi arbūzą, kuris, beje, tikrai nustebins šiek tiek pakepinta ant ugnies.

Tačiau, kad šviežios daržovės neprarastų savo naudingųjų medžiagų, kurių gausu, kol jos neapdorotos, reikia tinkamai jas paruošti. Pateikiame keletą esminių patarimų, kaip tobulai griliuje pakepinti daržoves, kad jos neprarastų savo šviežumo ir visų naudingųjų vitaminų.

Patepkite jas šlakeliu aliejaus. Juk aliejus yra nepakeičiamas bet kokio kepimo proceso pagalbininkas. Konditeriniu šepetėliu padenkite daržoves plonyčiu aliejaus sluoksniu. Kitaip kepamos daržovės nuo kaitros išdžius ir praras savo sultingumą.

Kontroliuokite laiką. Vienoms daržovėms užtenka vos kelių minučių pasibuvimo kepsninės karštyje, kad atskleistų visą savo skonį ir suminkštėtų, tačiau kai kurioms gali prireikti ir ilgesnių karščio procedūrų. Dažniausiai tai šakninės ar gumbinės daržovės kaip salierai, morkos ir pan.

Tačiau daržovėms kaip ir mėsai labai svarbi tinkamai parinkta temperatūra. Kitaip jos gali tiesiog pajuosti išorėje, bet išlikti kietos viduje. Patariame trumpai jas palaikyti kaitroje, kad apskrustų, o tuomet paslinkti į vėsesnę kepsninės dalį, kur šviežios daržovės ir baigs kepti.

Iešmai tiks ir daržovėms. Nustebsite, kokie nuostabūs gali būti lengvai pakepinti vyšniniai pomidorai su trupučiu medaus bei balzamiko. Tačiau kartais tikrai sunku „suganyti“ visas daržoves, ypač mažesniąsias, kad jos neiškristų pro kepimo grotelių tarpus. Tokiu atveju sumaukite vyšninius pomidorus ar nedideles morkytes ant iešmo. Jei tokių neturite, pasigaminkite kepimo indelį iš aliuminio folijos, užlenkę jos kraštus.

Dydis – svarbu. Kepimo rezultatas priklauso ir nuo to, kokio dydžio gabalėliais supjaustytas šviežias daržoves dėsite į kepsninę. Juk visas baklažanas ar svogūnas tikrai neiškeps per kelias minutes. Supjaustykite juos griežinėliais, kurie patogiai susidės ant grotelių, greičiau iškeps ir bus patogiau pagardinti prieskoniais.

Daugiau daržovių – sveikiau

Įžymūs virtuvės šefai rekomenduoja į savo racioną įtraukti daugiau sveikų vaisių bei daržovių. Tą pat skatina ir pasaulyje jau ne vieną dešimtmetį vykstanti kampanija „Penki per dieną“, kuri praeitais metais buvo pradėta ir Lietuvoje.


+3 panašūs straipsniai

+5 meniu