Teisingas įprotis


Jurga Šeduikytė: šviežios uogos ir vaisiai man prilygsta šventei

paskelbta 2015-12-28
Jurga Šeduikytė: šviežios uogos ir vaisiai man prilygsta šventei

Dainininkės, aktorės ir rašytojos Jurgos Šeduikytės ilgai pristatinėti nereikia. Jos pilna visur, o įgyvendindama užsibrėžtus tikslus kaskart atiduoda visą save. Žvelgiant į nuolat energijos kupiną ir savo darbui bei šeimai atsidavusią jauną moterį, nejučia kyla klausimas – kaip ji nepristinga jėgų?

Į šį klausimą J. Šeduikytė atsako paprastai – tai disciplina, mankšta, geras poilsis ir soti vakarienė po koncerto, o štai nesustoti pusiaukelėje, pasak jos, padeda artimųjų palaikymas. „Abu su vyru esame „kūrybiniai“, todėl labai svarbu, kad kai vienas iš mūsų labiau užimtas, kitas padėtų buityje ir pasirūpintų kitomis smulkmenomis“, – sako ji.

Pastaraisiais metais J. Šeduikytei veiklos netrūko. Ji kūrė vaidmenis kine ir teatre, birželio pradžioje gerbėjams pristatė ir naują dainą, kurią ketina įtraukti į jau septintąjį muzikinį albumą. Dėl to, išaušus vasarai, drauge su visa šeima susikrovė lagaminus ir triukšmingą Vilnių iškeitė į gamtos prieglobstyje įsikūrusią sodybą – kaip pati sako, kartais smagu nutolti nuo miesto, kad į jį sugrįžtum kupinas naujų jėgų.

Čia ji mėgaujasi ne tik grynu oru, bet ir tuo, ką geriausio gali pasiūlyti gamta – sezoniniais vaisiais ir daržovėmis, kurie noksta nuosavame darže. „Kasdien valgome salotas, svogūnų laiškus, ridikėlius. Jau noksta žemuogės, artėja kitų uogų sezonas. Nuo krūmo skintos uogos ir vaisiai man prilygsta šventei –turime galimybę tuo pasimėgauti iki rudens ir taip atkurti vitaminų balansą, kuris po žiemos ir pavasario darbų tikrai dažnai būna kritinis. Manau, jei vasarą valgome pakankamai vaisių ir daržovių – organizmas „pasikrauna“ ir žiemai“, – sako J. Šeduikytė.

Paklausta, kokią vietą jos ir šeimos gyvenime užima subalansuota mityba, J. Šeduikytė sako, kad stengiasi įsiklausyti į savo organizmo poreikius – būna ir daržovių dienų, būna ir vaisių dienų. Jei reikėtų išrinkti vieną vaisių ir daržovę, J. Šeduikytė sako, kad iš daugybės vaisių rinktųsi braškes. Tuo tarpu daržoves jos racione nukonkuruotų avokadai, kurie pasak pačios, kaip ir braškės, dera su pačiu įvairiausiu maistu.

Tiesa, pati save J. Šeduikytė vadina chaotišku žmogumi, tad ir į priimtinas sveikos gyvensenos normas, kaip pati sako, žvelgia pakankamai laisvai. „Nė vienas nesame tobuli – būna dienų, kai drauge su sūnumi valgome saldumynus ir kone visą dieną žiūrime animacinius filmukus. Juk taisykles kuria patys žmonės – tik jie patys individualiai turi pajausti, kas kam tinka, o kada ateina laikas joms nusižvengti ir pailsėti nuo suvaržymų“, – atvirauja J. Šeduikytė. Vis tik, šeima yra pagrindinis pastovios mitybos garantas – kai stengiasi užtikrinti, kad laiku valgytų sūnus, laiku pavalgo ir pati.

 

15min.lt nuotr.


+3 panašūs straipsniai

+5 meniu